De coatingdivisie van Sika is gespecialiseerd in verven voor de industrie en voor corrosiebescherming, brandwering en andere zware taken. De jaaromzet van zo’n 82 miljoen euro wordt behaald met 115 mensen, de producten worden vooral verkocht in de Duitssprekende landen en Polen (al zijn de producten ook elders in Europa verkrijgbaar, ook in Nederland).
Sherwin-Williams betaalde naar verluidt 200 miljoen euro voor de overname. Voor Sika was de verfdivisie een relatieve bijzaak. Sika haalt zijn meeste omzet uit tal van gespecialiseerde kunststofproducten voor allerlei industrieën, in de bouw onder meer met kitten en folies. Die waren lastig te slijten aan de klanten van de coatingdivisie.
Het Amerikaanse bedrijf is wereldwijd actief maar behaalt het leeuwendeel van zijn omzet in het thuisland. Sherwin-Williams heeft een aanzienlijke protective coating-afdeling, de overname zal de aanwezigheid van het bedrijf op de Europese markt verstevigen.