Medewerkers van PPG, Sigma’s moederconcern, bezoeken vandaag – tijdens Nationale Schildersdag – duizenden schilders in het land om hen persoonlijk te bedanken voor hun werk. ‘We zijn verheugd om zo’n trotse geschiedenis van vakmanschap, ondernemerschap en innovatie in Nederland te vieren’, zegt Justus Tichelman, PPG’s topman in de Benelux.
Na de bouw van zijn windmolen, sticht Schoen het bedrijf Pieter Schoen & Zonen. Daarmee legt hij zich toe op de productie van verf. Zijn onderneming is een van de drie bedrijven die in 1972 opgaan in Sigma Coatings. Dat groeit uit tot SigmaKalon, om in 2008 te worden opgeslokt door de Pittsburgh Plate Glass Company, oftewel PPG.
‘Schoen heeft de basis gelegd voor een bedrijf dat de tand des tijds heeft doorstaan’, jubelt Tichelman. ‘Hij was een van de eersten die pigmenten en kleurstoffen commercieel aanbood aan verffabrikanten. Zo ontwikkelde hij zich tot een van de eerste internationale verfbedrijven.’
PPG heeft in Nederland zes productielocaties, 61 winkels en 1.200 werknemers. Sigma is verkrijgbaar in dertien landen in Europa en het Midden-Oosten.
Sigma Coatings gefeliciteerd met jullie 300e verjaardag. We zijn blij dat ik 20 jaar met volle tevredenheid bij jullie bedrijf heb mogen werken. Het gaat jullie goed, proficiat.
Sigma coatings van harte gefeliciteerd met jullie 390 jarig bestaan. Ik mocht als medewerker van een van de drie: “Vettewinkel” uit Amsterdam de fusie meemaken. Er dreigde daardoor een overschot aan personeel. Net als vele anderen heb ik toen eieren voor m’n geld gekozen en ben gaan werken voor de Stichting Landelijke Vakopleiding voor het Schildersbedrijf (nu Savantis). Doordat velen snel een andere baan vonden werd er uiteindelijk niemand ontslagen.