De opleiding staat onder leiding van de vermaarde docent Diego Terroba en is opgedeeld in vier modules van elk acht weken. Alles bij elkaar komen 34 hoofdonderwerpen aan bod, zoals ook hout- en marmer-imiteren.
Deelnemers krijgen een jaar lang twee achtereenvolgende dagen per week les van Terroba. De nieuwe opleiding geldt als vervolg op de reguliere mbo niveau 4-studie Specialist Restauratie en Decoratie van het Nimeto. Wie ‘aantoonbaar een vergelijkbaar niveau heeft’, is ook welkom. Basiskennis van decoratieschilderen is vereist.
Een voorlichtingsbijeenkomst staat komende woensdag (14 juni) op het programma, vanaf 19.00 uur op de Smijerslaan 2 in Utrecht. Wie hierbij wil zijn, mailt Nimeto’s teamleider vastgoed Marcel van der Borden op m.vanderborden@nimeto.nl.
De kosten van het eenjarige traject bedragen 3.750 euro. Subsidie aanvragen daarvoor is mogelijk via het STAP-budget en Werktuig PPO.