Ga naar hoofdinhoud

FNV overweegt acties voor vroegpensioen zware beroepen


Gesprekken tussen vakbonden, werkgevers en het ministerie van Sociale Zaken over een vroegpensioenregeling voor mensen met een zwaar beroep zijn op niets uitgelopen. Vakbond FNV overweegt nu acties.

(Foto: Shutterstock)

De Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) maakt deel uit van het pensioenakkoord. Het stelt mensen met zwaar werk in staat om uiterlijk drie jaar voor hun AOW te stoppen. In de cao SAVG (schilders-, afwerkings-, vastgoedonderhoud- en glaszetbedrijf) is afgesproken dat oudere medewerkers gebruik kunnen maken van de RVU-regeling. De regeling loopt in de huidige vorm eind 2025 af.

‘Niet verantwoord’

‘Als we nu niets doen betekent het dat mensen met zware beroepen of die in ploegendiensten werken, moeten doorwerken tot hun pensioenleeftijd. Denk hierbij aan mensen in de zorg, politieagenten, maar ook in de bouw en de havens. Zolang doorwerken is met dit werk niet verantwoord’, aldus Piet Rietman, penningmeester en pensioenonderhandelaar van de FNV.

De vakbond beraadt zich nu op acties. ‘We schorten overleggen in de Stichting van de Arbeid over aanverwante pensioenonderwerpen nu op. De FNV vindt dat iedereen gezond met pensioen moet kunnen gaan, ook als je een zwaar beroep hebt.’

Eén reactie op “FNV overweegt acties voor vroegpensioen zware beroepen

  • Vlakveredelingstechnicus

    Ik vind het nog steeds dat als je meer dan 45 in het zelfde vak zit moet kunnen genieten van je oude dag ivm de zwaarwerk regeling en ook de uitzendkrachten moeten dat ook kunnen nu is het niet zo anders zeg de werkzaamheden plat gooien en staken en dan ook steviger dan de vorige keer met de schilders staking toen was het helaas jammer dat er niet meer stakers waren

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


FNV voert druk op in vroegpensioenstrijd

Schilderslonen stijgen met 2,7 procent

FNV nodigt schilders uit tot actie

Akzo-personeel krijgt er tien of negen procent loon bij

AkzoNobel en vakbonden naderen loonakkoord


Naar archief >