Dit ter voorbereiding op de 25ste verjaardag van de trekpleister – vorig jaar 3,5 miljoen bezoekers – én vanwege de verwachte toeristenstroom naar Europa vanwege de Olympische Spelen in Parijs komende zomer.
5.000 liter weerbestendige verf gaat er op het ‘oog van Londen’. Daar zijn de vakmensen, aan de zuidelijke oever van de Theems, in totaal 9.360 uur druk mee, week-in-week-uit.
Volgens dagblad The Telegraph is London Eye de achtste best verdienende toeristische attractie ter wereld. In 2023 draaide het reuzenrad een omzet van 91 miljoen euro. De melkkoe is 135 meter hoog en daarmee het grootste vrijdragende reuzenrad ter wereld. Tot 2006 was het ook het grootste reuzenrad ter wereld.
Het wiel heeft een diameter van 120 meter en is met de naaf verbonden door 64 kabels die veel lijken op de spaken van een fietswiel. De attractie bevat – overeenkomstig het aantal stadsdelen – 32 eivormige capsules voor wie een majestueus uitzicht over Londen wil.