De leiding van de multinational heeft dit besluit genomen in het kader van efficiëntie. Om die reden moeten ook productielocaties in het Ierse Cork en het Zambiaanse Lusaka eraan geloven. Bij elkaar kost de operatie 120 banen.
Topman Grégoire Poux-Guillaume liet eerder al weten een herstructurering voor te bereiden, maar vertelde toen nog niet welke locaties daardoor getroffen zouden worden. De directie gaat nog in gesprek met de ondernemingsraad, wat meer duidelijkheid moet verschaffen aan de medewerkers in Groot-Ammers. De productielocatie in het dorp aan de Lek – die sommigen zich zullen herinneren als Brink/Molyn – vierde vorig jaar oktober nog het 120-jarig bestaan.
AkzoNobel beschikt daarnaast in Nederland over locaties in Sassenheim, Ammerzoden en Wapenveld. Het bedrijf heeft wereldwijd 32.000 werknemers, onder wie circa 2.400 in Nederland.
De sluiting van de drie fabrieken is het eerste deel van een meerjarenplan dat eind 2026 voltooid moet zijn.