Ga naar hoofdinhoud

Bijna 143 miljoen euro subsidie voor monumenten


De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed heeft € 142,6 miljoen aan subsidies toegekend voor de instandhouding van rijksmonumenten.

Hiervan ging € 48,3 miljoen naar rijksmonumenten met een woonfunctie en € 94,3 miljoen naar andere rijksmonumenten.

Particuliere eigenaren kunnen jaarlijks van 1 maart tot en met 30 april subsidie aanvragen voor onderhoudskosten die gemaakt zijn in het kalenderjaar ervoor.

De subsidie bedraagt maximaal 38 procent van de subsidiabele onderhoudskosten. Dit jaar heeft de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) hiervoor 7.686 aanvragen kunnen honoreren.

De toegekende € 94,3 miljoen voor andere rijksmonumenten wordt verdeeld over 2.103 aanvragen. Deze subsidie is bedoeld voor reguliere onderhoudskosten op basis van een zesjarig onderhoudsplan. De subsidie bedraagt maximaal 60 procent van de subsidiabele onderhoudskosten.

Op de pagina ‘Hoe wordt de instandhoudingssubsidie verdeeld‘ kunt u lezen welke monumenten instandhoudingssubsidie ontvingen en welke niet. Eind september maakt de RCE een analyse van alle subsidieaanvragen van dit jaar. Deze cijfers worden uiterlijk 30 september gepubliceerd op de Erfgoedmonitor.

De molen van Valburg is een van de rijksmonumenten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Onderhoudssubsidie-loket rijksmonumenten opent weer

Bijeenkomst over het archief als levensader voor restauraties

Restauratiewerkplaats Oldambt van start dankzij subsidie

Happy Christmas-brug krijgt opknapbeurt

Isolatieglas-subsidie per 1 januari omhoog


Naar archief >