Ga naar hoofdinhoud

Zelf doen


Ik heb erg leuk werk waar ik veel voldoening uit haal en waarbij ik veel vrijheid geniet. Toch was daar ineens het ‘kriebeltje’. Na negen jaar Smolders SSO B.V. besloot ik om het te doen: werken voor een werkgever inruilen voor werken voor mezelf. #Zelf doen. Wat in mijn geval betekende: de koop van een nieuwe telefoon, laptop en inspectieapparatuur én het bedenken van een bedrijfsnaam.

In het verleden had ik hiervoor al het luisterboek van Hülsmann (2018), Maak je naam onvergetelijk – Uitgeverij Haystack, afgespeeld. Natuurlijk hoefde ik de tips uit het boek niet te volgen, zo moeilijk kon het toch niet zijn? Ik liep al twee jaar lang met een bedrijfsnaam in mijn hoofd, voor het geval dat het ervan zou komen: Sirvaez. Stond mooi, een beetje avontuurlijk en uit te spreken als ‘surface’ of ‘surveys’. De Engelse woorden voor respectievelijk ‘oppervlakte’ en ‘conditiebepalingen’. Ik zou me dan profileren als Sir Vaez, ‘meneer Vaez voor al uw conditiebepalingen en uitvoeringsinspecties.’

Een maand voor de start van mijn eenmanszaak legde ik de bedrijfsnaam voor aan mijn vrouw. Zij was niet enthousiast. Sprak de naam ook totaal anders uit dan ik me had voorgesteld: ‘Sirvaas’. Ik was natuurlijk van mening dat dit kwam doordat ze niet in ons inspectiewerk zat en daarom de gedachte erachter niet begreep.

We kwamen tot een mooi compromis. Ik appte een bevriend inspecteur de bedrijfsnaam die dan een geluidsfragment zou terugsturen waarin hij de bedrijfsnaam zou uitspreken. Vol vertrouwen ging ik deze onderhandeling in. Met opnieuw een ‘Sirvaas’ als resultaat. Toch maar op zoek naar een andere naam dus.

Ik speelde het luisterboek nogmaals af en volgde de aanwijzing ‘gebruik chatGPT’. Ik gaf de opdracht ‘Bedenk een bedrijfsnaam voor conditiebepalingen en uitvoeringsinspecties.’ Wat het uiteindelijk is geworden? Condispect. Saai misschien, maar het zegt precies wat ik doe en bleek een unieke, nog niet bestaande naam in onze branche. Inmiddels heb ik een eigen website, e-mailadres, apparatuur en mooie ideeën.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Geen versoepeling regels voor Oekraïense zzp’ers

FinancieringsGids moet ondernemer ondersteunen

Handhaving schijn-zzp: eerste jaar geen boetes

‘Ondernemers hebben behoefte aan nieuwe financieringsbronnen’

Verplichte AOV voor zzp’ers in de herkansing


Naar archief >