De leden van werkgeversvereniging OnderhoudNL hebben gisteren op hun ALV ingestemd met de koers van hun bestuur. OHNL gaat naast aan belangenbehartiging ook aan arbeidsveiligheid, onderwijsontwikkeling en personeelsbemiddeling doen.
Dat de leden van OnderhoudNL op hun belangrijkste beslissende vergadering, de Algemene leden Vergadering, zouden instemmen met de ‘Code Groen’-koers, die in de afgelopen maanden door het bestuur overal in het land uitgelegd is, lag in de lijn der verwachtingen: de ondernemers keurden het eenzijdig beëindigen van de cao-bedrijfstakeigenregelingen (ber-cao) goed, evenals het het verlaten door OnderhoudNL van de besturen van Arbouw en Savantis.
Werkgeversheffing
Ook stemde men in met een ‘werkgeversheffing’, die begin 2016 ingaat: De leden van OnderhoudNL betalen niet alleen een lidmaatschapsbedrag (gerelateerd aan hun omzet) maar dragen nu ook een bepaald promillage (1,21 promille) van hun omzet af aan OnderhoudNL. Met die gelden gaat OHNL onderwijs, arbo en andere noodzakelijke collectieve zaken financieren. De verhoging van de bijdrage is voor de ondernemingen een relatieve besparing, rekent OHNL de leden voor: de bedrijven hoeven niet langer meer 1,05 promille over hun loonsom af te dragen aan de ber-cao. Daarmee gaan ze circa 50 procent op die kosten besparen.
Flexpersoneel
Tijdens de ALV werden drie ‘intentieverklaringen’ getekend. Eén tussen OHNL en uitzendorganisatie Faber Personeelsdiensten. Dit moet het begin vormen van een nieuwe ‘sector’:OnderhoudNL Personeel. De bedoeling is dat OnderhoudNL, in samenspraak met in eerste instantie alleen Faber, een aantal voorwaarden opstelt waaraan goed flexpersoneel en goede uitzendbureau’s dienen te voldoen. Ook het ontwikkelen van een betere en voortgaande opleiding van flexpersoneel behoort tot de intenties. Met als doel om voor de leden van OnderhoudNL voldoende goed-gekwalificeerd personeel te garanderen. Op de middellange termijn zouden ook ander uitzendbureau’s zich bij OnderhoudNL Personeel kunnen aansluiten.
Schilderspraktijkonderwijs
Verder werden er twee intentieverklaringen getekend om OnderhoudNL Opleidingen te versterken. Eén was tussen OnderhoudNL en vertegenwoordigers van SchildersVakschool en Schilder^sCool: de twee organisaties van praktijkonderwijsinstellingen zijn bereid om te verkennen of het mogelijk is om meer samen te gaan werken en uiteindelijk één organisatie te worden om zo gezamenlijk aan instroom van leerlingen en de ontwikkeling van kwaliteitspraktijkonderwijs te werken.
Nimeto
Tenslotte tekenden OnderhoudNL en mbo-opleiding Nimeto in Utrecht een intentieverklaring. De ondernemersvereniging en de ‘schilderschool’ willen nauwer gaan samenwerken op een flink aantal gebieden. Onder andere in de kader- en ondernemersopleiding, het excellentieprogramma dat Nimeto onlangs ontwikkelde en in het ontwikkelen van trainingen en opleidingen.
Foto
Aan de bijeenkomst van OnderhoudNL was een openbaar gedeelte gekoppeld waar gasten en relaties werden ontvangen. De bijeenkomst werd gepresenteerd door Marianne Zwagerman (rechts op de foto) en kende de sprekers (vlnr) Harm van Lieshout (lector Flexicurity), Ruud Maas (voorzitter OnderhoudNL) en Jeroen Zwinkels (directeur operations Randstad Nederland).
ze zijn goed bezig onderhoudNL , breken alles voor de vaste krachten af ,geen cao, samenwerken met Faber dus inzetten op kastpersoneel (erin en eruit wanneer nodig) .we weten allemaal waaraan goed flexpersoneel moet voldoen die moeten maar afwachten wat de toekomst brengt. ze kijken alleen maar naar hun eigen belang en vergeten de vakmensen die graag een beetje zekerheid hebben of willen krijgen . Het ziet er niet naar uit dat er in de toekomst nog plek is voor een vaste schilder , opleidingen!! vraag me af voor wie ? wie wil er nu nog schilder worden ,er is geen beroep met meer onzekerheid als schilder , waarom niet een nette CAO afsluiten met de vakbonden ,en inzetten op goed en vast personeel ,en zorgen met z’n allen dat er ook voor de mensen die ontslagen moeten worden vanwege inkrimping nog een klein beetje hoop is op een uitkering waar je van kunt leven en niet zoals nu het geval is sinds Juli 2015. het zal allemaal wel niet mogelijk zijn we kennen het wel recessie ,concurrentie enz. ik geloof het allemaal wel (niet) als ik nog jonger was zou ik in ieder geval geen schilder meer worden al houd ik van mijn vak
Wat ik vreemd vind is dat onderhoud.nl de opleidingen willen gaan verzorgen. Juist de invloed van het bedrijfsleven (lees grote bedrijven werkzaam in vastgoed onderhoud en nieuwbouw), hebben de opleidingen helemaal tot het huidige niveau gebracht (zeer laag)
Het is niet wenselijk dat het bedrijfsleven de touwtjes in handen krijgt over opleidingen.
Dit verarmt ons vak doordat belangen op de werkvloer anders zullen zijn dan in de schoolbanken.
Wel bied het de mogelijkheid voor nieuwe (toekomstige) spelers om de opleidingen op het niveau te brengen waar het hoort!
Ik ben een grote voorstander van vakmensen voor de klas, zodat leerlingen ook met de praktijk situaties aan het werk gaan.
Goed gedaan van OnderhoudNL. Nu nog uit de besturen van vakantiefonds en pensioenfonds en misschien worden we daarna wel weer lid van deze club.
kort door de bocht???
Nou Ad, volgens mij is Freek niet alleen kort door de bocht, maar heeft hij heimwee naar de tijd dat werkgevers als ‘bazen’ hun mensen konden uitbuiten als slaven.