De kleuren die Rembrandt gebruikte in zijn schilderijen zijn in een jarenlang traject ‘vertaald’ naar moderne technieken, pigmenten en materialen, door Studio Maarten Kolk & Guus Kusters. Naar aanleiding van dit ‘Rembrandt Lab’ is er op 14 juni een symposium.
Het RembrandtLAB, een vernieuwend onderzoek naar kleur, waarin het kleurgebruik van Rembrandt vertaald wordt van de 17e naar de 21e eeuw door hedendaagse ontwerpers. Op woensdag 14 juni van 15.30-19.00 uur vindt het symposium De Kleuren Van plaats in Pakhuis de Zwijger in Amsterdam. Het symposium is, na inschrijving, gratis toegankelijk voor een breed publiek.
Vernieuwend en divers kleurgebruik staat centraal in het programma, waarin heden en verleden met elkaar worden verbonden.
Conservatoren Petria Noble (Rijksmuseum) en David de Witt (Rembrandthuis) analyseren het kleurgebruik van Rembrandt, waarbij ze nieuwe wetenschappelijke inzichten introduceren. Rembrandt wist precies hoe hij grondstoffen toe kon passen om tot de perfecte kleur te komen.
Dit rijke kleurpalet van Rembrandt wordt aan het heden verbonden door ‘de kleuren van’ van creatieven uit diverse disciplines. Het ontwerpduo Maarten Kolk & Guus Kusters presenteert hun keramiekcollectie gebaseerd op de kleuren van Rembrandt.
De jonge couturier Karim Adduchi heeft speciaal voor deze gelegenheid een modepresentatie gemaakt.
Daarnaast zijn er ook andere presentaties rond het thema kleur: Het internationale kunstplatform Favela Painting beschrijft de totstandkoming van de architectonische straatkunst in Brazilië en de VS.
Fotograaf Elspeth Diederix vertelt over The Miracle Garden, haar stadstuin waarin ze met camera de bloei van uiteenlopende flora vastlegt. Ook spreekt Hella Jongerius; de recente winnaar van de Sikkens Prize geeft inzicht in haar tienjarig kleuronderzoek voor industriële bedrijven als KLM en Vitra. Het symposium wordt geleid door Jeroen Junte, journalist, curator, en medesamensteller van het programma.
In het kader van het RembrandtLAB werden grondstoffen, kleuropbouw en recepturen van Rembrandt door Studio Maarten Kolk & Guus Kusters een jaar lang nauwkeurig onderzocht, ontleed en opnieuw opgebouwd met behulp van alternatieve materialen, technieken en dragers. Kleur- en pigmentgebruik, de grondstoffen, recepturen en kleurbeleving zijn ontleed aan de hand van enkele schilderijen van Rembrandt en vertaald naar hedendaagse dragers, materialen en technieken.
RembrandtLAB is een samenwerking tussen Museum Het Rembrandthuis in Amsterdam, Museum De Lakenhal in Leiden, Leiden Marketing en Cultuurfonds Leiden. Partners zijn Rijksmuseum Amsterdam en het Europees Keramisch Werk Centrum in Oisterwijk.
gaarne ontvang ik ,indien mogelijk na het symposium documentatie over rembrandskleuren.