Savantis gaf samen met WorldSkills Netherlands, de organisatie achter de beroepenwedstrijden, inhoud aan Persoonlijk profileren. Insteek: de grote tijdsinvestering die deelnemende studenten doen aan een beroepenwedstrijd, laten meetellen als officiële onderwijstijd.
Wie zich op nationaal en internationaal niveau wil meten met andere talenten, bijvoorbeeld op het gebied van schilderen, moet zich niet alleen op vaktechnisch gebied verder bekwamen. Vaardigheden als plannen, presenteren en werken onder tijdsdruk zijn minstens zo belangrijk. Al deze facetten komen samen in Persoonlijk profileren, dat als vertrekpunt de vraag ‘Wie ben je?’ hanteert.
Savantis was sowieso al van mening dat het keuzedeel ook goed is te gebruiken voor mbo’ers die niet aan Skills meedoen. Toch meent de onderwijsontwikkelaar, na evaluaties op scholen, goed te doen aan een variant met een algemenere inhoud.
De regerend Nederlands kampioen schilderen is Amy Bishop uit Dwingeloo. In 2019 streek Job Budding uit Kesteren met de eer. Hij deed datzelfde jaar mee aan het WK in Kazan, waar hij geen potten kon breken.
Savantis werkt ook aan een keuzedeel Leidinggeven, dat in juni wordt opgeleverd.