De bezoekers maakten van deze unieke gelegenheid gebruik om een kijkje te nemen op bouwplaatsen die de rest van het jaar alleen toegankelijk zijn voor bouwers.
Ze kregen onder andere uitleg over de energietransitie, nieuwbouw-, onderhouds- en verduurzamingsprojecten.
De bouwsector is dagelijks bezig met een immense bouwopgave om ons land bereikbaar en veilig te houden en toekomstbestendig te maken.
Een mooi project kiezen was niet eenvoudig, aangezien er een enorme diversiteit aan bouwprojecten open was. Op het Binnenhof in Den Haag kregen bezoekers een unieke rondleiding door de verbouwing van de Eerste Kamer, de Tweede Kamer en de Raad van State.
In Twello kon men rondlopen in een nieuwe energieneutrale brandweerkazerne. Sommige projecten trokken enorm veel bezoekers. Zo kwamen er ruim 4000 mensen naar het in aanbouw zijnde zwemcentrum De Welle in Drachten, 3300 naar de renovatie van het Binnenhof en ruim 2000 naar de verbouwing van het station in Groningen.
Oplossing netcongestie
De opening van de Dag van de Bouw vond dit jaar plaats op de bouwplaats in de Zuidplaspolder bij Zevenhuizen. Hier bouwt Croonwolter&dros – Mobilis in opdracht van TenneT en de regionale netbeheerders Liander en Stedin, met de bedrijven VBH Infra en BVR Groep een nieuw hoogspanningsstation.
Als het station en de verbindingen straks gereed zijn, zorgt dit voor een flinke vergroting van de transportcapaciteit van elektriciteit in de regio. Ook komt er dan ruimte voor meer nieuwbouw in de regio, zoals Het Vijfde Dorp en het bedrijventerrein Dryport Zuidplas.
“Dit jaar hebben we met trots duizenden geïnteresseerden op 154 verschillende bouwprojecten in het hele land mogen verwelkomen. Door de grote diversiteit aan projecten konden zij kennismaken met de veelzijdigheid en het vakmanschap binnen onze sector,” benadrukt Arno Visser, voorzitter van Bouwend Nederland.
De Dag van de Bouw is een initiatief van Bouwend Nederland. Tijdens de dag zetten bouwplaatsen in heel Nederland de hekken open. Bezoekers maakten kennis met alle bijzondere technieken en innovaties van de bouw en infra en de opdracht die de sector heeft om Nederland klaar te maken voor de toekomst.