Ga naar hoofdinhoud

FNV: ‘Aanpak veiligheidsrisico’s werkvloer faalt’


Vakbond FNV wil dat de overheid beter gaat toezien op werken met gevaarlijke stoffen, schrijft de Volkskrant. Jaarlijks overlijden – ‘ondanks stapels rapporten en dito schandalen’ – vierduizend werknemers aan werkgerelateerde aandoeningen. Dit leidt tot kostbare juridische procedures.

FNV is van mening dat de aanpak van veiligheidsrisico’s op de werkvloer faalt. Driekwart van de sterfgevallen na een beroepsziekte, overlijdt door onbeschermd werken met gevaarlijke stoffen, zoals chroom-6. Slechte arbeidsomstandigheden zijn volgens het RIVM, na roken en ongezonde voeding, de grootste veroorzakers van ziektelast.

De Arbeidsinspectie concludeerde in een rapport al eens dat minder dan tien procent van de werkgevers zich houdt aan regels die gelden voor werken met gevaarlijke stoffen. Slechts de helft heeft de risico’s in kaart gebracht, de minimale wettelijke verplichting. Daardoor zouden ‘vele tienduizenden’ werknemers onvoldoende beschermd zijn tegen gevaarlijke stoffen.

Vicevoorzitter Kitty Jong van de FNV vindt dat de tijd van ‘verleidingscampagnes’ voorbij is. Zij wil werkgevers niet alleen harder aanpakken met boetes, maar ook voor de zomer toezeggingen van de minister op het gebied van handhaving. Zij denkt volgens de Volkskrant de wind in de zeilen te hebben na recente stakingen op Schiphol. Die gingen onder meer over ongezonde werkomstandigheden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Veiligheid bespreekbaar maken met kaartspel

Speciale eenheid beoordeelt toelating uitzendbureaus

Arbeidsmigranten maken hier moeilijk carrière

Sik-locomotor Aalsmeer gaat paasbest de kerst in

Arbeidsinspectie: ‘Meer veiligheidsbewustzijn bij bedrijven’


Naar archief >