Ga naar hoofdinhoud

Linova biedt eendaagse cursus ‘Glas vergulden’


Linova, groothandel in ecologische en ambachtelijke verfproducten uit Zutphen, organiseert op zowel vrijdag 6 als zaterdag 7 oktober een eendaagse cursus ‘Glas vergulden’ in haar Bussumse vestiging .

Docent is specialist Erik Winkler uit Diemen. Beide cursusdagen starten om 9:00 uur en eindigen rond 16:00 uur.

In deze starters glasverguld-cursus leer je de kunst van het decoreren van glas, en het is – volgens Linova – één van de weinige mogelijkheden waar je de eerste basisdisciplines kan leren om authentieke glasdecoraties te maken.

Er kunnen maximaal tien personen deelnemen aan de cursus. Hierin komen onder andere de volgende processen aan de orde:

•             Penseel gemengde tinten
•             Bladgoud op glas in hoogglans
•             Bladgoud op glas in mat
•             Gemengde schaduwen, zowel met penseel als met de vingers
•             Stippelen
•             Bitumen glaceren

De cursus wordt gegeven in de Linova Hub tegenover het NS-station in Bussum. Winkler (foto) is restaurator, decorateur, glasvergulder, antieke spiegelmaker en ontwerper. Hij opereert onder de bedrijfsnaam Schitterend.eu

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Vergulde ‘koninklijke’ windvaan te zien in zomerexpositie

Zomercursussen in schildertechnieken bij Linova

Eendaagse cursus van Britse meestervergulder

Wapenschild Boxtel hersteld door studente

Erik Winkler op tv met eeuwenoude technieken


Naar archief >