Ga naar hoofdinhoud

Miljoenensubsidie voor vier grote monumenten


Staatssecretaris Uslu (Cultuur en Media) stelt 10 miljoen euro beschikbaar voor de restauratie van het aquarium van Artis. De Bovenkerk in Kampen ontvangt 1,2 miljoen euro als eenmalige bijdrage aan noodzakelijk onderhoud.

Daarnaast krijgen de Poldertoren in Emmeloord, en Fort Sabina en de botenloods in Willemstad (Noord-Brabant) respectievelijk 1,1 en 1,9 miljoen euro voor noodzakelijk onderhoud.

Het geld komt uit het extra budget van 15 miljoen euro dat staatssecretaris Uslu beschikbaar heeft gesteld om de restauratie van grote monumenten te steunen.

De Rijksoverheid en provincies zijn samen verantwoordelijk voor de financiering van de restauratie van grote monumenten. Ondanks de middelen die daar jaarlijks voor beschikbaar zijn, kwamen de vier beeldbepalende gebouwen dusdanig in de knel dat extra geld nodig was.

De Rijksoverheid heeft daarom in 2023 eenmalig 15 miljoen euro vrijgemaakt. Gemeenten en provincies verdubbelen dat bedrag.

De Bovenkerk in Kampen ontvangt 1,2 miljoen euro voor onderhoud

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Onderhoudssubsidie-loket rijksmonumenten opent weer

Restauratiewerkplaats Oldambt van start dankzij subsidie

Isolatieglas-subsidie per 1 januari omhoog

Duurzaam onderhoud: corporaties aan zet

Recordbedrag naar woningonderhoud


Naar archief >