Ga naar hoofdinhoud

GESTART | Sien Hendriks houdt van precisiewerk


Al komt Sien Hendriks (26) niet uit een ondernemersfamilie, ze wist al gauw dat ze na haar studie aan de Universiteit van Antwerpen als zelfstandige aan de slag zou gaan. ‘Het is in Nederland lastig om als restaurator in loondienst te komen, dus ben ik mijn eigen bedrijf gestart’, vertelt de 26-jarige Sien.

Voor Sien Hendriks was altijd duidelijk dat zij een creatieve richting op wilde. (Foto: Peter Roek)

In de zomer van 2021 studeerde Sien, woonachtig in Zevenbergschen Hoek, af aan de universiteit van Antwerpen, waar zij haar Master in Conservatie en Restauratie van muurschilderkunst behaalde. Direct na haar studie ging zij aan het werk als zelfstandig restaurator, conservator en onderzoeker.

Sien heeft zoals zij zelf zegt een voorliefde voor alles wat oud is. ‘Als restaurator van muurschilderingen kom ik op prachtige locaties. Verder houd ik van precisiewerk. Ik vind het heerlijk om met een scalpelmesje zaken bloot te leggen.’

Creatieve richting

Om te komen waar zij nu is, legde Sien een bijzondere route af. Na het behalen van haar VMBO-diploma, deed de Brabantse op het mbo de richting Creatief Vakman. ‘Voor mij was altijd duidelijk dat ik een creatieve richting op wilde.’ Met dit diploma op zak, meldde Sien zich aan voor een specialisatiejaar in de richting Decoratie en Restauratie op het Technicum Noord-Antwerpen (TNA). Daarna volgde een studie aan de Universiteit van Antwerpen, waar ze dus haar Master behaalde.

Bij het verwerven van opdrachten moet Sien het vooral hebben van mond-tot-mond reclame en haar netwerk. ‘Zo rol ik vaak van het ene werk in het andere.’ Momenteel voert zij samen met een collega werkzaamheden uit in de Sint Niklaaskerk in het Belgische Putte. ‘Hier moeten we de muurschilderingen in het koor en de zijkapellen reinigen van roet en oppervlakte vuil. Daarnaast fixeren we losse verfschollen en pleisterlagen, vullen we lacunes en retoucheren deze herstellingen.’

Restaureren versus decoreren

Sien wil graag nog eens het verschil benadrukken tussen restaureren en decoreren. ‘Bij restauratie kan er sprake zijn van grote cultuurhistorische of artistieke waarde. Je wilt dat deze muurschilderingen goed gedocumenteerd en geconserveerd worden, zodat deze behouden blijven voor toekomstige generaties. Decoratie is van een andere orde. Dan wil je vooral dat iets er optisch weer mooi uitziet. Tegelijkertijd is de scheidslijn tussen restaureren en decoreren vaak dun.’

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Per 1 januari wijzigingen in kleineondernemers-regeling

Spuitschilder Kevin ondernemer van het jaar

Een verfdiefstal met louter verliezers

SchildersVAKTV bij jongste schilderondernemer Dylan (17)

Digitaal platform voor ondernemers in problemen


Naar archief >