Ga naar hoofdinhoud

Grondige aanpak Paleis van Justitie


Van der Geest Schilderspecialisten uit Leeuwarden voert in de Friese hoofdstad grootschalig onderhoud uit aan het Paleis van Justitie, een fraaie blikvanger op het Wilhelminaplein.

Dit neoclassicistische gebouw werd in 1846-1852 gebouwd als provinciaal gerechtshof, naar een ontwerp van architect Thomas Romein. Het project zal, naar verwachting, in november van dit jaar wordt afgerond.

“Onze werkzaamheden bestaan uit houtherstel, buitenschilderwerk, binnenschilderwerk van de buitenkozijnen, zonwerende beglazing aanbrengen in de zuidgevel, het monteren van duivenwering, het vervangen – waar nodig – van ramen en voegwerk, loden dakbedekking vervangen door zinken dakbedekking, controle en herstel van schuiframen, het herschikken van dakpannen en het vervangen van aangetaste delen van de balustrade bovenop het dak”, legt projectmanager Doedo de Witt uit.

Opdrachtgever is de eigenaar, het Rijksvastgoedbedrijf. Het Leeuwarder Paleis van Justitie kreeg in 2017 landelijke bekendheid als decor van The Passion 2017, de moderne vertelling van de laatste uren van Jezus’ leven. Het paleis is een statig, vierkant bakstenen gebouw, waarvan het dak door een attiek aan het oog wordt onttrokken.

Het middenportiek bestaat uit acht hoge, Korinthische zuilen van hardsteen. De wanden van de twee zittingzalen zijn met pilasters en friezen uit de bouwtijd gedecoreerd. Hoewel in 1995 in de nabijheid een nieuw gerechtsgebouw werd geopend, is het oude pand nog steeds in gebruik als Paleis van Justitie.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


PPG verlengt Colorful Communities tot en met 2035

Baan Twente wederom beste Mercedes-Benz Van ProCenter

Oostveen overgenomen door Hoogstraten Haarzuilens

Geen versoepeling regels voor Oekraïense zzp’ers

Soudal slaat vleugels uit naar Japan