Ideaal voor het opzoeken van kleuren uit kleurwaaiers van verffabrikanten, maar ook om de kleurinformatie te verbinden met RAL kleuren, het bekende Duitse ReichsAusschuss für Lieferbedingungen uit 1927 dat over de hele wereld wordt gebruikt, of de bekende NCS kleuren (Natural Color System) uit Scandinavië.
De reader kost ongeveer 100 euro en vormt een onderdeel van een uitgebreid pakket, zoals de Datacolor Spyder, een kallibratie-apparaat van ongeveer 180 euro. In het artikel demonstreert malermeister Andy uit Husum (D) de mogelijkheden in de praktijk.
Het apparaat werkt eenvoudig en snel om oude, gebruikte kleuren te identificeren, zodat niet eindeloos moet worden gezocht met kleurwaaiers. Ook kunnen alle kleuren gemakkelijk in een eigen databank worden opgeslagen De reader heeft een nauwkeurigheid van 95 procent om bij de juiste kleur te komen. Zie ook www.cameranu.nl
Noot van de auteur: Eindelijk een klein handig apparaat om kleuren te meten, vast te leggen en te vergelijken met de uitgebreide kleurcollecties van de verffabrikanten. Ook het vergelijken met RAL en NCS lijkt mij interessant om snel in de praktijk de juiste kleur te herkennen. Of het werkt, heb ik niet uit kunnen proberen, omdat ik alleen de artikelen in de Duitse bladen lees.
Uit: Maler und Lackierermeister 06-2022
![](https://www.schildersvak.nl/wp-content/uploads/2022/10/data-1024x768.jpg)
————————————————————————————————————————–
Met staal en glas elegant interieur
Staal en glas worden steeds meer toegepast en vormen stabiele en onderhoudsvrije bouwmaterialen, meldt Maler und Lackierermeister. Deuren en scheidingswanden in woningen en kantoren geven met staal en glas een modern en open geheel.
Zowel het staal als het glas kan in allerlei kleuren worden uitgevoerd. Venster en scheidingswanden zijn in verschillende kleuren poedercoating te verkrijgen. Ook het glas kan in allerlei tinten en met verschillende licht doorlaatbaarheid worden uitgevoerd om elk interieur een eigen identiteit te geven. Veel architecten en ondernemers bieden offertes aan om het bestaande interieur om te vormen tot iets eigentijds met staal en glas.
Noot van de auteur: Het artikel viel mij op door de mooie foto’s die erbij werden geplaatst. Iedereen herkent wel iets in zijn omgeving van deze nieuwe trend in het interieur. Het glas kan bovendien met verschillende kleuren en vormen iets speciaals toevoegen.
De vraag is waar het schilderwerk blijft van de deuren en kozijnen, want die hebben geen verflaag meer nodig. Alleen de wanden en plafonds blijven het domein van de schilder. De schilder zal steeds meer als aannemer moeten gaan functioneren om allerlei materialen toe te passen en daar kleur mee aan te brengen in het interieur. Zelfs naar het buitenwerk zal deze trend worden doorgezet, verwacht ik.
Uit: Glas Fenster Fassade 06-2022
Uit Duitse Bladen
Duitsland is het verfland bij uitstek; het heeft een gigantische productie, een enorm verbruik per hoofd van de bevolking, een zeer grote export én de grootste verfbeurzen. Ook zijn er veel verfbladen en bladen voor schilders. Auteur Adrie Winkelaar maakt in de rubriek Uit Duitse Bladen telkens twee samenvattingen (zie hierboven), gelezen in twee verschillende bladen over ontwikkelingen en wetenswaardigheden.