Ga naar hoofdinhoud

Kleurrijke make-over voor exterieur Doornroosje


In opdracht van Poppodium Doornroosje te Nijmegen zetten werknemers van schildersbedrijf Lansink uit Enschede in juli de gevel van deze ‘muziektempel’ in uiteenlopende kleurvlakken. Dat vroeg om een strakke belijning (zie foto’s).

Het ontwerp is van de Amsterdamse beeldend kunstenaar Jan van der Ploeg. Hij koos voor diagonale balken met verschillende kleuren die passen bij het dynamische karakter van Poppodium Doornroosje. Hiermee krijgt het gebouw een fris en kleurrijk jasje.

Tot voor kort had het gebouw namelijk een grijze gevel met een subtiel lijnenspel. Het kleurpatroon bestaat uit tien verschillende kleuren en herhaalt zichzelf daarna. Het kunstwerk is door de schilders aan alle vier de kanten van het gebouw aangebracht.

Ze kozen bij de uitvoering van het schilderwerk voor verfproducten van Brillux. Van der Ploeg heeft inmiddels honderden muurschilderingen op zijn naam staan. Deze zijn over de hele wereld verspreid. Volgens kenners kan hij in de schilderstraditie worden geplaatst van De Stijl, Piet Mondriaan (abstractie in een strenge systematiek) en het (Amerikaans) minimalisme (Ellsworth Kelly).

Foto’s: Studio38c/ Jawad Maakor

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


PPG verlengt Colorful Communities tot en met 2035

Baan Twente wederom beste Mercedes-Benz Van ProCenter

Oostveen overgenomen door Hoogstraten Haarzuilens

Geen versoepeling regels voor Oekraïense zzp’ers

Soudal slaat vleugels uit naar Japan