Ga naar hoofdinhoud

Manipuleerhulp voor het zwaardere werk


Bohle, fabrikant en handelshuis van zo’n beetje alles wat met de bewerking en montage van glas van doen heeft, introduceert een zelfontwikkelde transport- en montagehulp voor vlakglas. ‘Handmatig vervoer is door steeds groter toegepaste beglazing en door het gewicht van drievoudig isolatieglas nauwelijks meer mogelijk. Dat vraagt om een slimme manipuleerhulp’, vertelt Frank Bouwman, vestigingsmanager Bohle Benelux.

Goede aansluiting bij bestaande producten

Zijn er nog niet genoeg glastil- en transporthulpmiddelen? Bouwman: ‘Er is al veel, dat klopt, maar deze Liftmaster B2 sluit perfect aan bij de vacuümhefinrichting Wood’s Powr Grip MRT4 waarvan er al verschrikkelijk veel in omloop zijn en die veel wordt ingezet voor takeltoepassingen. Dit apparaat kun je nu dus ook gebruiken voor transport en montage. De hefinrichting is zonder gereedschap met een snelkoppeling te monteren. Erg gemakkelijk. Bovendien: door de steeds scherper aangezette normeringen voor het tillen en vervoeren van glas kun je maar beter aan de geldende normen voldoen, want de handhaving op bouwplaatsen is verscherpt en de boetes zijn niet mis. Een boete is ongeveer net zo duur als de aanschaf van de Liftmaster B2.’ Dat de manipuleerhulp alleen in combinatie met de Wood’s Powr Grip MRT 4 te gebruiken is, spreekt zowel vóór als tegen de innovatie. Het is maar net hoe je het bekijkt. Beschik je namelijk al over dit vacuümhefapparaat, en dat zijn er volgens Bouwman velen, dan is een investering van om en nabij de 3900 euro voldoende voor deze flexibele til-en hefinrichting met een draagvermogen van 320 kg. Ben je gecharmeerd van de combinatie maar werk je met andere vacuümheffers, dan moet je toch ook de Wood’s Powr Grip MRT 4 à 3500 euro aanschaffen.

 

De liftmaster B2 in de praktijk

 

‘Voor schildersbedrijven die regelmatig glas vervoeren en plaatsen alleszins de investering waard’, aldus Bouwman, ‘Dit apparaat is licht, met 80 cm erg smal en kan isolatieglas met een gewicht van maximaal 320kg dragen tot aan 320 mm breed; niet alleen glas maar ook ander plaatmateriaal. De lengte van de transportwagen is telescopisch variabel van 170 cm tot 256 cm.’ Het te transporteren glas is 90° zwenkbaar en vervolgens te borgen, om het glas via smalle (deur)openingen veilig naar de plaats van bestemming te brengen. Een kabellier, de hydraulisch in hoogte verstelbare stuurarm en instelbare hellingshoeken maken precisietransport en/of –montage mogelijk.

Ondergronden zijn natuurlijk niet altijd vlak. Voor een iets meer geaccidenteerde ondergrond is de Liftmaster B2 daarom ook uitvoerbaar met luchtbanden.
De vacuümheffer werkt 8 uur op accu’s en beschikt over een dubbel omloopcircuit en is dus ook buiten op de bouwplaats in te zetten. De gemakkelijk demontabele Liftmaster B2 past makkelijk in een bus.
Dat de handleiding kinderlijk eenvoudig is en hoe het precies in zijn werk gaat, laat een kort instructiefilmpje zien op schildersvakkrant.nl/video.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


AGC investeert in nieuwe Fineo productielijn

Wisseling van de wacht bij Pieterman Groep

Geluk Groep neemt Snepvangers Glas over

Isolatieglas-subsidie per 1 januari omhoog

Glashersteller Glaspunt neemt branchegenoot over


Naar archief >