Bij alle drie – in prijs en service variërende – pakketten krijgen klanten een kleuradvies op maat en na afloop een visueel uitgewerkt kleurenplan. Uiteraard levert Schilderscentrum Gameren ook alle benodigde producten. Volgens De Weert is er momenteel een toenemende behoefte aan kleur in het interieur. ”Veel mensen willen geen witte muren meer.
Vooral de jongere generatie wil geen doorsnee zijn en dat vertaalt zich onder andere in kleurrijke wanden. Door het grote aanbod van verfsoorten en -merken zien ze vaak door de bomen het bos niet meer. We springen daar met onze adviezen op in. We bieden klanten sinds enige tijd ook een outdoor plan, oftewel een kleuradvies voor de buitengevel.”
De Weert wordt zelfs regelmatig ingeschakeld door andere schildersbedrijven in de regio die haar een kleuradvies voor hun opdrachtgevers laten maken, zodat zij zich volledig op de uitvoering kunnen focussen.
![](https://www.schildersvak.nl/wp-content/uploads/2022/06/0-klarina.jpg)
Schildersbedrijf
Schilderscentrum Gameren bestaat sinds 1990 en werd opgericht door Klarika haar vader, Jacob de Weert. Hij nam destijds een allround schildersbedrijf in het dorp over en wijzigde de bedrijfsnaam. Daar zat ook een verf- en behangwinkel voor de vakman en de doe-het-zelver bij.
“Ik werkte eerder op een accountantskantoor, maar dat werk verveelde me na verloop van tijd. Mijn vader zei: ‘Ga maar met mij mee te schilderen’. Zo kwam ik aan de kwast te staan en ben ik in het bedrijf gerold. Na drie jaar vroeg hij of ik zo nu en dan wilde bijspringen in de winkel. De speciaalzaak kon wel een update gebruiken en dat leek me een mooie uitdaging”, vertelt Klarika.
Tien jaar geleden ging ze fulltime in de speciaalzaak werken. Sindsdien waait er een frisse wind. Het verkoopoppervlak werd uitgebreid en het assortiment gewijzigd. “We hadden er voorheen een afdeling hobby/creatief bij. Daarnaast verkochten we speelgoed. Dat heb ik er allemaal uitgegooid en de focus volledig op verf en behang gelegd. Het in dienst nemen van verfspecialiste Bep van Wijk was daardoor later ook zeer welkom.”
![](https://www.schildersvak.nl/wp-content/uploads/2022/06/0-Gameren-1024x644.jpg)
“Wat ons uniek maakt, is dat ons assortiment ontstaat in samenwerking met onze vakschilders. Zo weet Henry Oomen, vakschilder en mede-eigenaar van ons bedrijf, als geen ander wat de beste verfproducten zijn en hoe deze verwerkt moeten worden. Deze kennis kunnen wij weer delen met onze klanten”, legt Klarika uit.
Wijzonol is het hoofdmerk dat Schilderscentrum Gameren verkoopt. “Daarnaast kunnen we alle kleuren mengen van merken zoals Farrow & Ball, Little Greene, Vestingh LAB Paint, Sikkens en Pure & Original. We zitten in een regio die behoorlijk ‘behangminded’ is. Het behangaanbod is daarom door ons flink uitgebreid met onder andere luxe merken zoals Casamance en Khrôma.”
In de persoon van Nathalie den Teuling (opgeleid tot styliste en trendwatcher) kreeg zij onlangs versterking bij het maken van kleuradviezen. “Mede hierdoor kunnen we onze klanten nu voorzien van uitgebreider advies. Nathalie beheert ook onze social mediakanalen. Hierop inspireren we klanten op het gebied van kleur en interieur en geven we ze een inkijkje in ons bedrijf.”
De Verfspeciaalzaak
Ooit vielen verfwinkels niet uit het straatbeeld weg te denken. Je vond ze in iedere stad en in vele dorpen. Mede door de opkomst van de bouwmarkten liep het aantal verfspeciaalzaken door de jaren heen flink terug. Toch halen veel ondernemers hier nog steeds (een deel van) hun broodwinning uit. In deze rubriek portretteren we een aantal.
![](https://www.schildersvak.nl/wp-content/uploads/2022/06/foto-online-artikel-5-1024x683.jpg)
![](https://www.schildersvak.nl/wp-content/uploads/2022/06/wf-1-9-van-16-1024x683.jpg)