AkzoNobel heeft vorige week het kort geding gewonnen tegen revisie- en onderhoudsbedrijf Kirs uit Winschoten, betreffende het illegale gebruik door Kirs van AkzoNobel-verfmengsoftware. De rechter heeft in het kort gedingvonnis van 6 maart 2015 Kirs verboden om de software verder te gebruiken, op straffe van een dwangsom.
Enige tijd geleden heeft AkzoNobel geconstateerd dat Kirs, zonder hiertoe gerechtigd te zijn, beschikte over een cd-rom met daarop AkzoNobel-software en kleurendatabases. Kirs installeerde deze software op verfmengmachines van haar klanten. AkzoNobel heeft de procedure gevoerd om haar intellectuele eigendomsrechten en know-how op de software te beschermen en het ongerechtvaardigde gebruik daarvan tegen te gaan.
AkzoNobel heeft voor het mengen van haar verven unieke software ontwikkeld, die ervoor zorgt dat de juiste kleurrecepten worden gebruikt, en dat de verf met de juiste basispasta en in de juiste percentages wordt gemengd. De software is alleen geschikt voor het afmengen van AkzoNobel-verf, niet voor verf van andere fabrikanten.
De software is beschermd door het auteursrecht en deze rechten zijn eigendom van AkzoNobel. Alleen verfwinkels aan wie AkzoNobel deze software levert krijgen een gebruiksrecht op deze software.
AkzoNobel heeft geconstateerd dat een derde partij, Kirs, zonder hiertoe gerechtigd te zijn, beschikt over een cd-rom met daarop de AkzoNobel-software en kleurendatabases, die zij, opnieuw zonder toestemming van AkzoNobel, op verfmengmachines van haar klanten plaatst. AkzoNobel heeft bij Kirs beslag weten te leggen op deze cd-rom en op andere dragers met de AkzoNobel-software.
De rechter heeft in het kort geding vonnis van 6 maart 2015 Kirs verboden om de software verder te gebruiken, op straffe van een dwangsom. De rechter oordeelt dat het bepaald aannemelijk is dat Kirs inbreuk maakt op de intellectuele eigendomsrechten van AkzoNobel.
Op haar website laat Kirs het volgende weten:
“Mededeling van Kirs B.V. Op 06-03-2015 heeft de Rechtbank Noord-Nederland geoordeeld dat Kirs B.V. inbreuk heeft gemaakt op de auteurs- en merkrechten van AkzoNobel door Mix2Win software te kopiëren en aan klanten te verstrekken. Kirs B.V. zal geen software van AkzoNobel meer kopiëren en leveren.”
“Message from Kirs B.V. On the date of 06-03-2015 has the court of North-Netherlands adjudged that Kirs B.V. has encroached on the copyright- and trademark rights of AkzoNobel by Mix2Win software to copy and providing to the costumers. Kirs B.V. will be no more copy and deliver software of AkzoNobel.”