Verffabrikanten en hun grondstofleveranciers hebben een branche innovatiecontract gesloten met TNO dat moet leiden tot toename van kennis in de keten over coatings op basis van biologische grondstoffen. De verfindustrie streeft ernaar dat in 2030 in Nederland de helft van alle coatings op biomateriaal is gebaseerd.
Het branche innovatiecontract, dat loopt tot eind 2013, is ondertekend door de VVVF, VNCI en TNO. De samenwerking moet leiden tot meer en beter inzicht in de stand van de technologie in de keten en de mogelijkheden voor verdere ontwikkeling van coatings. Op korte termijn speelt het overdragen van kennis een belangrijke rol. Op de lange termijn zal het innovatiecontract richting geven aan onderzoek en innovatie door de bedrijven wat uiteindelijk zal leiden tot duurzame beschermende en decoratieve verfproducten. Zonder dat er concessie gedaan wordt aan de prestaties van de verf.
Biobased coatings speelt in op de groeiende vraag naar duurzame en slimme materialen en producten voor onder meer de bouw, onderhoud en schadeherstel-bedrijven.
VVVF
De VVVF vertegenwoordigt de belangen van 81 leden uit de verf- en drukinktindustrie. Bij deze leden zijn 5.300 personen werkzaam. Verf en inkt beschermen, verfraaien en maken communicatie mogelijk. De VVVF bevordert de economische waarde en maatschappelijke inbedding van de producten van haar leden. De VVVF neemt deel aan het programma Coatings Care en is lid van de Europese brancheorganisatie CEPE.
VNCI
De Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) wil optimale voorwaarden creëren voor het functioneren en de groei van de chemische sector in Nederland en bevordert de kwaliteit van de sector. De chemische sector is goed voor een omzet van € 47 miljard en is binnen de Nederlandse industrie verantwoordelijk voor circa 7% van de werkgelegenheid, 19% van de productie, 19% van de export, 19% van de investeringen en 24% van de onderzoeks- en ontwikkelingsuitgaven. Meer info: www.vnci.nl.
TNO
TNO is een onafhankelijke innovatie-organisatie. TNO vervindt mensen en kennis om innovaties te creëren die de concurrentiekracht van bedrijven en het welzijn van de samenleving duurzaam versterkt. Met ruim 4300 professionals werkt TNO aan toepasbare kennis en oplossingen voor wereldwijde schaarsteproblemen. TNO focust haar inspanningen op 7 thema’s: Gezond leven, Industriële innovatie, Energie, Gebouwde omgeving, Mobiliteit, Informatiemaatschappij en Integrale veiligheid. Meer info: www.tno.nl.
Prima initiatieven, echter de link die de VVVF plaatst naar CEPE komt niet bij CEPE uit, maar C.P. (www.cepe.com) een apparatenbouwer. De link moet lopen naar http://www.cepe.org, voor geinteresserden in de eurpese brancheorganisatie.
dank u, het is vrij lastig om het te veranderen, maar nu weten we in ieder geval de juiste link