Pruis Schilderwerken uit Elburg, dat vlak voor de kerst zelf het faillissement aanvroeg, maakt een doorstart. Achttien schilders zijn deze week weer aan de slag gegaan, nadat de doorstart vorige week officieel is bekrachtigd, zo meldt dagblad De Stentor.
Uiteindelijk moeten er weer zo’n veertig mensen in dienst komen, zegt voormalig directeur Koos van Olst in De Stentor. Zijn zoons Sebastiaan en Joachim zijn nu directeur-eigenaar van het schildersbedrijf geworden.
“Veruit het merendeel van de schilders keert terug”, zegt Van Olst. Een enkeling kon meteen bij een ander bedrijf aan de slag, nadat Van Olst vlak voor de kerst zelf het faillissement aanvroeg. “De komende weken zal het werk geleidelijk toenemen en nemen we weer meer mensen aan. Dat moeten er in totaal zo’n veertig worden; dertig in vaste dienst en tien via personeelsdiensten.”
Volgens Van Olst ziet de toekomst er weer rooskleurig uit, zo meldt hij in De Stentor. “We hebben de laatste acht jaar niet zoveel werk in voorraad gehad als nu. We moesten tijdens de crisisjaren teveel voorfinancieren en we hadden gehoopt dat in te lopen. We hebben daardoor twee keer wat schade opgelopen, waardoor we noodverbanden moesten aanleggen. Het herstel na de crisis kwam net te laat.”
Bron: De Stentor