In zeer vriendelijke termen laat PPG Industries weten zijn uitnodiging om ‘met AkzoNobel te praten over een gezamenlijke toekomst van onze bedrijven’ te herhalen. De Amerikanen zijn ervan overtuigd dat een overname van het Brits-Nederlandse bedrijf succevol kan zijn voor alle betrokkenen.
In het persbericht gaat PPG nadrukkelijk in op al die betrokkenen (stakeholders, niet te verwarren met shareholders, aandeelhouders, die ook stakeholder zijn). Met name ook het Nederlandse personeel wordt genoemd als belangrijke betrokkenen. Men verwacht veel onderzoekscapaciteit en personeel in Nederland te zullen blijven houden.
De PPG-top nodigt AkzoNobel (waarvan de top, naar verluid, sinds het bod van PPG, een permanent overlegorgaan op het hoogste niveau heeft belegd), om gebruik te maken van de kennis en expertise die PPG in de afgelopen maanden al heeft opgebouwd ter voorbereiding van het bod, dat nu op circa 22 miljard euro ligt. Voorzover bekend zijn er geen gesprekken op enig niveau tussen de twee bedrijven over dit onderwerp geweest.