De Amerikaanse verf, glas en chemiereus PPG is bezig met de aankoop van het Deense verfbedrijf Dyrup. De overname, ter waarde van 135 miljoen euro, zou het moederbedrijf van Sigma Coatings toegang kunnen geven tot de Duitse, Spaanse, Deense en Portugese markt.
PPG is het met Sigma Coatings tot op heden niet gelukt om een belangrijke positie op de Duitse markt te krijgen. Ook In Spanje en Portugal is Dyrup veel bekender dan Sigma, terwijl in Frankrijk en Polen en thuisland Denemarken mooie posities worden ingenomen.
Het uitbreiden van de geografische aanwezigheid in Europa is dan ook de belangrijkste reden voor deze overname, stelt Pierre-Marie de Leener, PPG executive vice president, Architectural Coatings – EMEA (Europe, Middle East and Africa), aangehaald door de website SpecialChem