Op 2 juni wordt van 10 tot 17 uur op Erve Woldhuis te Hengelo de tweede Restauratiefair gehouden. Het event is bedoeld om belangstellenden te informeren over restauratieambachten, -opleidingen en -trainingen, hergebruik van historisch bouwmateriaal, herbestemming, transformatiemogelijkheden e.d.
Jongeren (maar ook hun ouders) kunnen op de fair kennismaken met cultuurhistorie en restauratietechnieken. De VMBO-scholen in de regio zullen specifiek worden benaderd. Leerlingen kunnen dan zo mogelijk hun restauratietalenten ontdekken. Vaklieden zijn in de toekomst hard nodig om het cultureel erfgoed in stand te kunnen houden. Het is de hoogste tijd jongeren warm te maken voor een technisch beroep en de opleidingsstructuur daarvoor te handhaven., aldus de organisatoren.
Naast informatie betreffende opleidingen en ambachten kunnen bezoekers ook informatie verkrijgen over diverse restauratieaspecten, zoals opstellen van restauratieplannen, onderhoud, erfinrichting, herbestemming, maar ook over financiering en subsidiemogelijkheden. Tal van organisaties zijn daarvoor op de fair aanwezig.
De fair wordt gehouden op Erve Woldhuis te Hengelo, een uniek en historisch erf op het landgoed Twickel. Dit erf is in 2006 getransformeerd van een agrarisch bedrijf naar een kleinschalig centrum voor Zorg, Cultuur, Restauratie en Educatie. In 2011 vond de eerste Restauratiefair plaats. Ruim 3.500 bezoekers hebben toen dit evenement bezocht.