Werkgevers en werknemers in de schildersbranche praten weer, informeel, over de schilder-cao. Dat heeft OnderhoudNL-onderhandelaar Marjolein van Olst aan dagblad Cobouw laten weten. De gesprekken ‘verlopen goed‘.
Van Olst zoekt de publiciteit over deze informele gesprekken, waarover eigenlijk niet naar buiten zou worden getreden, uit ergernis over uitlatingen van de bonden in (niet nader gespecificeerde) pers dat ‘de bonden de houding van de werkgevers zat zijn’. Dat doet volgens Van Olst de onderhandelingen geen goed.
Meer inhoudelijk stelt Van Olst dat de bonden tegen een uitzonderingspositie in de Wet Werk en Zekerheid voor onderhoudsbedrijven en andere seizoensarbeid zijn, een lobby die de werkgevers voeren in de richting van de overheid (minister Asscher).
In de schilder-cao wordt volgens Van Olst niet over de WWZ onderhandeld op verzoek van de bonden, terwijl de werkgevers dat wel zouden willen.
Overigens doen de bonden niet alleen stevige uitspraken in de pers, ze zijn ook bezig met de voorbereiding van acties rond de schilder-cao.
dat er weer gesproken word is een goede zaak , wat het op zal leveren weet ik niet maar ik hoop dat er wel enkele zaken blijven zoals de aanvullingen ww ,pensioen voortzetting ww periodes en seniorendagen, en geen verslechteringen voor vergoedingen zoals reiskosten en kilometervergoeding.
Een uitzonderingspositie in de wet werk en zekerheid is naar mijn idee wel nodig ,we ontkomen er toch niet aan dat de winterperiodes lastig blijven, en op deze manier worden de schilders toch weer de dupe.
Als er iets fatsoenlijks op tafel komt worden er wat mij betreft geen acties gevoerd ,daar zit denk ik niemand op te wachten.
Staken is niet leuk. En ik hoop dat beide partijen water bij de wijn doen en eruit komen. Kijk wat er wel kan ,en niet wat niet kan.