Ga naar hoofdinhoud

Werkgroep coatings windturbines


De belasting van rotorbladen van windturbines op grote hoogte is immens door de invloed van sneeuw, regen, hitte en UV straling. Een groep internationale experts overweegt daarom voorwaarden en beproevingscriteria voor coatings op deze rotorbladen te normaliseren.De belasting van rotorbladen van windturbines op grote hoogte is immens door de invloed van sneeuw, regen, hitte en UV straling. Een groep internationale experts overweegt daarom voorwaarden en beproevingscriteria voor coatings op deze rotorbladen te normaliseren.

Door technologische ontwikkelingen worden rotorbladen van windturbines steeds groter en wordt er meer kracht opgewekt. Bij windsnelheden van meer dan 300 km/uur hebben enorme krachten vat op de uiteinden van de rotorbladen, waardoor deze tot een meter kunnen vervormen. Daarbij komt ook nog de invloed van het weer zoals sneeuw, regen, hitte en UV straling.

Deze omstandigheden vergen het uiterste van de prestaties van de coating op de rotorbladen, die een levensduur van 20 jaar moet garanderen en onderhoud tot een minimum moet beperken. Een groep internationale experts overweegt nu om voorwaarden en beproevingscriteria voor coatings op deze rotorbladen te normaliseren.

Deskundigen die een bijdrage willen leveren aan deze nog op te richten werkgroep, kunnen voor 28 februari 2011 contact opnemen met het secretariaat van ISO/TC 35 Paints and Varnishes via chemistry@nen.nl.

Het secretariaat voor deze internationale normcommissie voor verfwaren wordt door Nederland gevoerd, voorgezeten door mevrouw Van Elven van PPG Industries, met Isabel Polderdijk van NEN als secretaris.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


SealteQ neemt twee Limburgse bedrijven over

Verfproducent CIN neemt Hempel Industrial in Kampen over

Vliegtuigpaneel in Catalaanse stijl

Barinewables: samen aan de slag met verduurzaming

AkzoNobel investeert in Chinese verffabriek


Naar archief >